Apel i wigilie Bożonarodzeniowe

Galeria zdjęć 1
Galeria zdjęć 2

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W ten magiczny nastrój wprowadziła nas klasa III a pod opieką wychowawczyni p. Marzanny Łuczak oraz p. Aleksandra Borowieckiego, który przygotował oprawę muzyczną. Apel odbył się w miłej, świątecznej i rodzinnej atmosferze. Prezentowany montaż słowno-muzyczny, z jednej strony skłaniał do refleksji nad własnym życiem w kontekście przywoływanych wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, z drugiej – był okazją do wspólnego kolędowania. Liryczne recytacje, piękne kolędy i pastorałki  wprowadziły wszystkich
w uroczysty przedświąteczny nastrój. Po apelu Pan Dyrektor podziękował uczniom
i organizatorom oraz złożył serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Kolejną częścią uroczystości były wigilie klasowe.

W role Maryi i Józefa wcielili się: Anna Sabat i Gabriel Urbaniak.  Recytatorzy – Wiktoria Baran, Anita Jakus, Magdalena Bielińska, Weronika Nawrocka, Alicja Jędrzejak, Maja Pawlik, Gabriel Chorzępa, Wojciech Jakus. Kolędy śpiewali i grali na instrumentach – Natalia Koktysz, Magdalena Bielińska, Gabriel Chorzępa, Maria Sagan, Konstancja Bulwa, Julia Konefał. Oliwia Majos, Ewelina Kosior, Michalina Krakowiak, Zofia Ryś.

M. Łuczak